Общество

У Києві навчають помічників Святого Миколая

Дата : 11 декабря

"Не забудь привітати". У Києві розпочалися навчання помічників Святого Миколая. Це волонтери, які мають принести святковий настрій і гостинці в сім'ї, де є діти з інвалідністю, які самі не можуть відвідати новорічних заходів. Розкаже більше Олена Логінова. 

Ці юні хлопці та дівчата майбутні помічники Святого Миколая. Вони готуються стати "справжніми чарівниками" для дітей з інвалідністю та функціональними обмеженнями. Волонтери понесуть часточку тепла, радості й веселого спілкування дітям просто додому. Поліна - волонтерка. Опановує спеціальність соціального працівника. Каже, хоче навчитися правильно поводитися з дітками і дарувати їм відчуття новорічного дива.

"Я сюда пришла, потому что это мое призвание, я хочу помогать людям, я умею общаться с людьми. Я попытаюсь максимально расположить к себе человека, ребенка и попытаюсь сделать так, чтобы ему было комфорно со мной общаться и сделаю так, чтобы, попытаюсь сделать так, чтобы дать ему тот кусок счастья, которого ему так не хватает", - говорить Поліна Руліковська, волонтерка.

Помічників святого Миколая готують дорослі фахівці, вчать особливостям спілкування, як правильно входити у сім'ю, де є маломобільні й ті, які можуть мати вади слуху та зору. Зустріч волонтерів із дітьми триватиме близько 10 хвилин. Перший крок познайомитися з родиною, потім привітати й дати солодкий гостинець.

"Це надзвичайно важливо для дітей, які перебувають в сімях і не мають можливрсті виїздити на новорічні заходи, там подивитися ялинку. Або фізично не мають, або батьки не мають змоги їх привозити. Це є надзвичайно важливим. Основна мета запалити дитячі очі щоб вони горіли і до них свято також прийшло, прийшло додому", - говорить Наталя Клачко, соціальний педагог Київського міського центру соціальної служби сім'ї, дітей та молоді.

Любов соціальний педагог, працює з дітлахами з функціональними обмеженнями вже 22 роки. Каже, вчить волонтерів ставитися до них як до рівних. Саме це створить атмосферу довіри й щирості у спілкуванні.

"Для наших волонтерів це дуже важливо коли вони будуть знати як підійти до цієї дитини як з нею заговорити, чому навчити, тому що волонтери це ті ж самі діти але ж вони на рівні, вони майже однолітки з нашими дітьми. і кожна дитина набагато краще сприйме свого однолітка чим дорослу людину", - говорить Любов Вощенко-Свєтлорусова, соціальний педагог, Дарницький центр реабілітації дітей з функціональними обмеженнями.

Після навчання близько 90 помічників Святого Миколая об'єднаються у групи і відвідуватимуть дітей в усіх районах Києва. Розпочнуть роботу 19 грудня зі святкової ходи. Протягом семи днів чарівники принестуть радість новорічних свят у 200 сімей.


Читать в источнике