Деньги

В Україні започаткували державну програму підтримки стартапів - Олексій Гончарук

Дата : 02 декабря

Майже півмільярда гривень на стартапи. Відсьогодні креативні бізнес-ідеї можна подавати на реєстрацію до фонду стартапів. Про початок програми оголосив прем'єр Олексій Гончарук.

Максимальна сума, яку готова надати держава під один проєкт - 75 тисяч доларів. Фонд фінансуватиме майже всі сфери, окрім азартних ігор, виробництва небезпечних речовин, алкоголю та тютюнових виробів. В зоні особливої уваги - інновації та IT-технології. Головна умова - проєкт має бути стовідсотково українським.

У майбутньому, - як пояснив прем'єр-міністр, - до фонду будуть залучати і спонсорські, небюджетні кошти. Втілення стартапів держава супроводжуватиме, але не втручатиметься.

"Мету, яку ми в даному випадку переслідуємо - є більша кількість українських стартапів, які зареєстровані в Україні, реєструють свої продукти в Україні, стартують з України - можуть повноцінно називатися "українськими єдинорогами". У нас вистачить ресурсів на десятки команд, а наступного року - на сотні. Головне, щоб вони були", - наголосив Олексій Гончарук, прем`єр-міністр України

"Ми фінансуємо не процес, а результат. Тому цей фонд створений саме так, як показали - фонди ми брали для себе: французький і ізраїльський досвід - як ключові, коли максимально скорочений шлях прийняття рішення і отримання коштів конкретними командами максимально деполітизовано на цей відбір", - зазначила Оксана Маркарова, міністр фінансів України.


Читать в источнике