События

Аферистка з обкладинки: у Держдепі викрили масштабну фальсифікацію

Дата : 19 ноября

Майстри "фотошопу". З американського Держдепу була змушена звільнитися співробітниця, яка… придумала собі біографію. І навіть підробила обкладинку популярного журналу, приліпивши туди своє фото - як доказ заслуг.

Дмитро Анопченко - про аферистку, що потрапила на вершину влади.

Міною Чан в Держдепі не могли натішитися. Ще б пак - молода, красива, випускниця Гарварду, та ще й працювала в ООН. Авторитетна настільки, що журнал "Тайм" помістив її фото на обкладинку! Талановиту співробітницю в квітні цього року взяли одним із заступників міністра - доручивши їй займатися врегулюванням конфліктів і стабілізаційними операціями. І навіть хотіли підвищити, - віддавши їй в управління американську допомогу країнам Азії на мільярд доларів!

А потім телеканал NBC зробив журналістське розслідування, з'ясувавши: всі свої минулі заслуги, що дозволили їй отримати високу посаду в уряді, дівчина просто... придумала. Причому зробила це талановито - відразу й не зрозумієш. Взяла трохи правди (факти, які можна перевірити) і додумала решту: наприклад, влаштовуючись на роботу, стверджувала, що її громадська організація працювала в десятках країн і допомогла тисячам людей, будуючи школи.

Але фінансові документи, які розшукали журналісти NBC, показали, що така структура існує, але за кордоном взагалі ніколи не працювала. Чан запевняла, що входила до комісії ООН з питань безпілотників. А насправді - всього один раз виступила в дискусії на цю тему. Вигадала не тільки заслуги, а й освіту.

"В її біографії написано, що вона мала промову в ООН - але цьому немає жодного підтвердження! Що виступала перед Конгресом США... Такого - теж не було! Вона стверджує, що випускниця бізнес-школи "Гарварда". Технічно - це правда, але вона там не вчилася, а була пару тижнів на короткотермінових курсах".

І навіть знамениту обкладинку журналу "Тайм"... намалювала у "фотошоп".

"Цей журнал - підробка. У прес-службі видання NBC сказали, що обкладинка несправжня!"

Скандал тепер грандіозний. Адже людина з придуманою біографією отримала величезну владу і доступ до державних таємниць! Журналісти натякають - Чан могла потрапити в Держдеп завдяки особистим зв'язкам (допомогло знайомство з одним із співробітників, який близько знає Майка Помпео), але все одно дивуються - мовляв, а кадровики і служба безпеки Держдепу куди дивилися? Взагалі перевіряли цю кандидатку?!

Чан до останнього відмовчувалася - а тепер змушена була звільнитися. Але навіть тут не обійшлося без сюрпризу! У заяві на звільнення вказала: мовляв, "невинувата я" - її нібито обмовили, а керівництво Держдепартаменту нічого не зробило, щоб співробітницю виправдати. Ось і йде... на знак протесту.

І це мабуть для того, щоб через певний час знову влаштуватися на високу посаду - вписавши в придуману біографію ще один рядок: мовляв, пішла з держслужби за власним бажанням через незгоду з політикою Трампа. І це знову може викликати і повагу, і довіру, і симпатію.


Читать в источнике