Деньги

Провідні виробники тютюнової продукції в Україні закликали переглянути законопроект про збільшення акцизу

Дата : 09 октября

В Україні можуть стрімко подорожчати цигарки. Провідні виробники навіть погрожують закрити бізнес в країні. Із чим це пов'язано - розібралися наші кореспонденти. 

Провідні виробники цигарок готуються до суттєвого збільшення цін. Усе через законопроект, який розробили у Верховній Раді. Там хочуть майже удвічі збільшити націнки на продаж тютюнової продукції.

"З першого січня також підвищується акциз. А отже протягом наступних трьох місяців пачка цигарок подорожчає у середньому на 14 гривень, тобто більш ніж на 40 відсотків", - говорить Ростіслав Чернак, генеральний директор Imperial Tobacco в Україні.

Представники бізнесу закликають владу терміново переглянути законопроект 1049. Тут наголошують - документ не відоповідає міжнародним нормам та значно погіршить бізнес-клімат в країні.

"Встановлення фіксованої націнки не прийнятне у розвинених країнах і протирічить зобов'язанням України перед Всевітньою торговельною організацією. Ці правки прийняті у неправомірний спосіб ставлять під загрозу ведення нашого бізнесу в Україні", - говорить Саймон Уелфорд, гендиректор групи "Бритіш Американ Тобако Україна".

А це ризик втратити роботу для понад 50 тисяч українців, наголошують виробники.

"Ми дуже стурбовані щодо наших інвестицій тут і щодо посад понад 50 тисяч людей, які прямо чи опосередковано зайняті в цьому бізнесу. Дуже багато людей живуть за рахунок наших інвестицій тут і ми маємо захистити їх", - говорить Міхаліс Александракіс, гендиректор "Філіп Морріс Україна".

"У 2019 уряд вже недоотримав 9 мільярдів гривень надходжень від тютюнового ринку. Якщо така практика прдовжуватиметься тіньова торгівля може зрости до 20 відсотків, а держава втрачатиме мільярди", - говорить Пол Холловей, генеральний директор "JTI Україна".

Це вже не перший скандал на тютюновому ринку України. Раніше антимонопольний комітет звинуватив провідних виробників цигарок у змові начебто з метою недопуску на ринок інших компаній, окрім дистрибютора "Тедіс". Виробники звинувачення відкидають.

"Я не можу коментувати справу оскільки і досі триває розслідування. Ми спрівпрацюємо з компанією "Тедіс" оскільки це законний бізнес, що працює у правовому полі України. Наразі ми розповсюджуємо нашу продукцію не лише через "Тедіс". Ця компанія займає десь 60% ринку. Ми маємо з ними дуже прозору бізнес-модель. "Тедіс" це компанія, що працює у правовому полі, і є крупним платником податків. Ми успішно працюємо за тією ж бізнес-моделлю у багатьох інших країнах. Якщо уряд хочу змінити це, як нам здається, то можу зазначити, що ми дуже відкриті до лібералізації ринку", - говорить міхаліс Александракіс, гендиректор "Філіп Морріс Україна".

"Нині "Тедіс" припадає до 75% обсягу нашої продукції. Ми співпрацюємо ще 20 іншим дистриб'юторами. Впевнений, що інвестиційний клімат має бути відкритим, прозорим, повинен бути діалог з представниками бізнесу, що діють у правовому полі. "Брітіш Амерікан Тобакко" - законослухняна компанія, ми є найбільшим платником податків в Україні. І ми закликаємо уряд забезпечити відкрите та прозоре обговорення", - говорить Саймон Уелфорд, гендиректор групи "Бритіш Американ Тобако Україна".

Напередодні Окружний адміністративний суд Києва заборонив АМКУ накладати штраф на компанії, які фігурують у цій справі до розгляду судом позову від компанії "Тедіс" до Комітету з приводу процесуальних порушень.


Читать в источнике