Общество

Потерпілі від обвалу будинку у Дрогобичі залишаться без житла

Дата : 21 сентября

Потерпілі від обвалу будинку у Дрогобичі не отримають нові квартири. Людям компенсують втрачене житло - грошима.

Нагадаємо, у ніч на 28 серпня у житловому будинку в Дрогобичі стався обвал - тоді загинули 8 людей.

Як оцінили збитки потерпілих і коли вони отримають кошти - дізнавалась Христина Гашенко.

Будинок, в якому сталася трагедія, обгородили парканом. Крізь шпарини видно: на вцілілих дверях під'їздів - замки. Поруч чергують силовики, на територію нікого не пускають.

Тиждень тому суд наклав арешт на будинок. Він аварійний і в будь-який момент може обвалитися один із під'їздів, - запевнили надзвичайники. Щоб відселені мешканці могли забрати свої речі з квартир, треба укріпити будівлю.

"Ми звернулися за дозволом до слідчого, щоб зайти в будинок, щоб забрати своє майно. Минулого тижня: середа, четвер, п'ятниця - мешканці нашого будинку писали заяви, ми ці заяви зареєстрували в загальному відділі міськради. На сьогоднішній день - відповіді немає ніякої", - стурбована Мар'яна Веселовська, жителька Дрогобича.

Частину своїх речей Андрію вдалося забрати у перші дні після трагедії. Його разом із дружиною та 5-місячною дитиною відселили у гуртожиток. Обдерті стіни, стара сантехніка та пліснява у вбиральні - у таких умовах молода сім'я живе майже три тижні. Зайти до кімнати гуртожитку сьогодні комендант не дозволяє.

"Тут мені заборонили строго-настрого замдиректора і сказали - нікого не пускати. - Чому? - Я не буду ніяких коментарів давати".

То ж з Андрієм ми спілкуємося на вулиці. Чоловік каже: з гуртожитку давно б з'їхав, однак грошей на оренду житла наразі немає. У міськраді обіцяли компенсувати витрати. Однак, наразі, це лише обіцянка.

"Як я маю йти шукати, чи батьки, чи дружина, якщо ми не знаємо на чому ми стоїмо. Немає отих коштів. Наприклад, я знайду квартиру за 3 тисячі, чи за 4, а вони дадуть дві з половиною і як я буду з людиною домовлятися?", - говорить Андрій Хомич, житель Дрогобича.

Гроші будуть, - запевняє мер Дрогобича. До кінця наступного тижня людям на банківські рахунки перерахують від 2 до 5 тисяч гривень - сума залежить від кількості зареєстрованих людей у квартирі. А ще 64 сім'ї з держбюджету отримають компенсацію за втрачені помешкання.

"Скільки квадратних метрів - за квадратний метр, скільки і в Дрогобичі є ринкова ціна купівлі квартир на вторинному ринку - не щоб доробляти, робити ремонти, чи ще щось - щоб готове приміщення було і по цьому буде компенсуватись, помножаться на квадратні метри, скільки людина мала у себе власності і буде компенсуватися таким чином", - стверджує Тарас Кучма, мер Дрогобича.

Майже 60 відсотків будинків у Дрогобичі потребують невідкладного ремонту. То ж купувати в них квартири люди не хочуть.

"Хіба такі гроші хіба що знову "хрущовка", розумієте, просто страшно, бо може повторитися те ж саме. Не хотілося б знову пережити те все. Але хоч би то дали, як то кажуть у нашій владі", - стурбована Тетяна Мицан, жителька Дрогобича.

Гроші на нові квартири люди отримають до кінця жовтня, - обіцяють у міськраді, - а до початку грудня з аварійного будинку зможуть забрати свої речі. Тим же, кому не дозволять зайти у свої помешкання - збитки компенсують.


Читать в источнике