Спорт

У Миколаєві стартувала видовищна парусна регата

Дата : 28 июня

Про натхнення та довкілля наш наступний матеріал. Одна з найбільш красивих та масштабних крейсерських регат стартувала у Миколаєві. Півсотні вітрильників вирушили у триденну подорож - від Миколаєва до Кінбурнської коси.

Що ледь не зірвало змагання?

До початку перегонів майже 2 години, а екіпажі вже активно працюють. Останні приготування - найважливіші.

Наталія Кубицька, учасниця регати:

Чтобы яхта хорошо ходила, она должна быть сухая и чистая. У нас яхта не покрашена необрастаемой краской, по этому мы стоим на берегу и опускаемся только перед гонкой.

У Миколаївському яхт-клубі зібралися 50 яхт. До місцевих приєдналися екіпажі з Дніпра, Южного, Херсона та Одеси. Родзинка цьогорічних перегонів - участь легендарного "Ікара". Наприкінці 80-х він здійснив першу серед яхт навколосвітню подорож. Тривалий час судно стояло в порту. Тепер же його відремонтували, причепурили і спустили на воду.

Оксана Михайлова, помічник капітана яхти "Ікар":

На палубі ми майже нічого не змінювали - щогли ті самі, які ходили в навколосвітню подорож. Леєра ті самі. За вимогами регістру ми змінили поручні.

Всеукраїнська регата на Кубок Кінбурнської коси традиційна. Її проводять у двадцять сьоме. Незмінною залишається екологічна концепція заходу.

Євген Кубицький, головний суддя регати:

Наш экологический вид спорта связывает ветер и воду. Он идет в заповедные места Кинбурнской косы, в Черноморский… я не буду перечислять эти заповедники, они нас поддерживают. Мы примем участие в уборке мусора в этом месте, где будет стоять наша регата. Заявляем о том, что надо беречь этот край, который имеет прекрасный рекреационный потенциал.

Цього року учасників випробовувала безвітряна погода. Під загрозою опинився навіть старт регати.

Олександр Воронцов, капітан судейського судна:

В данный момент безветрие, это очень сложная гонка - целый день находится на жаре, нужно выдержать испытание и дойти до финиша, не заводя мотор, не кидая якорь. Испытание на человеческую прочность.

Маршрут регати: Миколаїв - Очаків, далі - до Ягорлицької затоки і назад учасники мають подолати за 3 дні. До місця фінішу екіпажі повинні дістатися у понеділок. Тоді ж нагороджуватимуть і переможця - найшвидшу яхту.


Читать в источнике